WalutaKurs średni
USD3,8780
EUR4,2788
CHF3,8992
GBP4,9782
JPY (100)3,5521
  • Dzisiaj jest 13 listopada 2019 r.
  • Jest to 316 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 49 dni.

Dodany: 2014-03-18 11:08:56

 

Katedra Notre Dame w Paryżu Cześć, witam was ponownie i zapraszam na nasze kolejne spotkanie ze słynnymi architekt gdynia i ich dziełami. Dzisiaj zajmiemy się jednym z najbardziej znanych dzieł, czyli Katedrą Notre Dame w Paryżu. Na pewno wszyscy o niej słyszeli i pewnie niejedno z was było albo zamierza wybrać się do Paryża na spotkanie z tą budowlą.

 

Co takiego niezwykłego jest w Katedrze Notre Dame w Paryżu? Przede wszystkim wyjątkowa bryła i wykończenie wszelkich szczegółów. Tyczy się to zarówno zewnętrznych części Katedry, jak i jej wnętrza. Praca architekt gdynia nie poszła na marne. Efekty z resztą widać już z daleka. Katedra bowiem jest widoczna z bardzo daleka i nie można pomylić jej charakterystycznego kształtu z niczym innym.

 

Z jednej strony jest mroczna i pełna tajemnic, z drugiej zaś można uznać ją za piękną. Wszystko rzecz jasna zależy od naszego gustu, ale nie można przecież nie docenić takiego dzieła słynnych architekt gdynia, którzy zajmowali się projektowaniem Katedry na kolejnych etapach budowy. A musiało być ich kilku, ponieważ budowa trwała sto osiemdziesiąt lat. W czasie tego czasu początkowa koncepcja ulegała zmianie.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Katedra Notre Dame w Paryżu
Nick: