WalutaKurs średni
USD3,6402
EUR4,2929
CHF3,8095
GBP4,8116
JPY (100)3,2311
  • Dzisiaj jest 23 września 2018 r.
  • Jest to 265 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 100 dni.

Dodany: 2014-03-18 11:13:33
 

Kongres Narodowy w Brazylii Kochani, witam was serdecznie. Tak, jak obiecałam, zajmiemy się dzisiaj po raz kolejny współczesną architekturą i budowlami, które budzą spore kontrowersje. O czym dokładnie będzie mowa dzisiaj? O budowli Kongresu Narodowego w Brazylii. Podejrzewam, że nie każdy z was kojarzy to znane skąd inąd dzieło słynnego architekt gdynia.

 

Postaram się więc opisać wam krótko specyfikę tej budowli. Przede wszystkim, architekt gdynia, który zaprojektował Kongres Narodowy w Brazylii, pochodził a nurtu architektów nowoczesnych, którzy bardzo sobie cenili futurystyczne motywy w budownictwie. Dlatego właśnie dzieło sławnego architekt gdynia było tak bardzo kontrowersyjne i wzbudziło w mieszkańcach miasta spore zdziwienie, a w niektórych wręcz sprzeciw.

 

Mimo to, Kongres Narodowy w Brazylii zapoczątkował nowy etap w budownictwie tego miasta. Zaczęły powstawać liczne budowle właśnie w nowoczesnym stylu, które zmieniło oblicze tego miasta. Sam Kongres składa się z dwóch wież, budynku niskiego i płaskiego oraz dwóch mis, jednej odwróconej do góry dnem, które ułożone są na dachu niskiego budynku.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kongres Narodowy w Brazylii
Nick: