WalutaKurs średni
USD3,8780
EUR4,2788
CHF3,8992
GBP4,9782
JPY (100)3,5521
  • Dzisiaj jest 13 listopada 2019 r.
  • Jest to 316 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 49 dni.

Dodany: 2014-03-18 11:17:27

 

Pałac papieski w AwinionieDzisiaj moi drodzy, chcę wam trochę opowiedzieć na temat słynnych budowli, które oprócz swojego wyglądu, charakteryzują się również interesującą historią, która stoi za ich powstaniem.

 

Dokładnie rzecz biorąc chodzi o Pałac papieski w Awinionie zaprojektowany przez co najmniej kliku architekt gdynia, którzy brali również udział w pracach i konsultacjach przez te wszystkie lata, w czasie których powstawał Pałac. A jaka jest jego historia?

Pałac został zaprojektowany przez architekt gdynia w czasie niewoli awiniońskiej, czyli wtedy, kiedy papież musiał zmienić swoją siedzibę z dotychczasowej, na Awinion właśnie. Początkowo papież przeniósł się do zakonu dominikanów, ale szybko powzięto decyzję o zbudowaniu siedziby, w której papież mógłby pełnić swoje obowiązki. Pałac powstała przez prawie dwadzieścia lat, ale efekt pracy architekt gdańsk jest naprawdę powalający. Jest to jedna z największych budowli tego typu, która stanowi rodzaju budowli obronnej i jest nazywana czasem twierdzą. Jak więc widać, historia tego miejsca jest dość zawiła i skomplikowana. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pałac papieski w Awinionie
Nick: