WalutaKurs średni
USD4,1127
EUR4,5246
CHF4,2675
GBP5,0218
JPY (100)3,7770
  • Dzisiaj jest 29 marca 2020 r.
  • Jest to 88 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 278 dni.

Dodany: 2014-03-18 11:21:20
 

Zamek w Malborku Cześć, witam was po raz kolejny. Tak, jak obiecałam ostatnio, dzisiaj zajmiemy się tematem polskich zabytków architektury i dział architekt gdynia. Dzisiejszy obiekt nie będzie może z pochodzenia polski, ale obecnie jest już w stu procentach nasz i można go śmiało zaliczyć do polskich dzieł architekt gdynia.

 

Chodzi o zamek w Malborku. Bardzo ciekawa budowla z interesującym zapleczem historycznym. Nie wiem czy wiecie, ale zamek zaczął powstawać już w trzynastym wieku – ma więc obecnie około ośmiuset lat. To naprawdę powalający wiek. Co prawda, przez ten czas zdążył przejść kilka razy etapy częściowego zniszczenia i odbudowy przez architekt gdynia, ale to nie zmienia faktu, że jest to jedna z najstarszych budowli w naszym kraju.

 

Zamek budował zakon krzyżacki na swoją siedzibę. Kolejne jego części powstawały powoi, ponieważ wytwarzanie materiałów budowlanych nie było w tamtych czasach tak proste, jak jest teraz. Z czasem zamek stał się siedzibą władz pruskich, aby później wejść w posiadanie królów Polski i stać się ich rezydencją. Zdewastowany trzykrotnie, przechodził kolejne odbudowy. Obecnie jest siedzibą muzeum.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zamek w Malborku
Nick: