WalutaKurs średni
USD4,1127
EUR4,5246
CHF4,2675
GBP5,0218
JPY (100)3,7770
  • Dzisiaj jest 29 marca 2020 r.
  • Jest to 88 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 278 dni.

Dodany: 2014-03-18 11:25:36
 

Tadż Machal w AgrzeWitam wszystkich mich czytelników po raz kolejny. Dzisiaj zajmiemy się tematem budynku znanego na całym świecie, za którym stoi bardzo ciekawa historia powstania i trochę mniej wesoła historia architekt gdynia. Chodzi o Tadż Machal w Agrze, jedną z najpiękniejszych budowli, jaka kiedykolwiek powstała.

 

Budynek Tadż Machal w Agrze jest najczęściej odwiedzanym zabytkiem w Indiach. Właściwie wszyscy turyści, którzy odwiedzają te rejony, wybierają się podziwiać to dzieło arhcitekt gdynia. A jaka jest jego historia? Tadż Machal w Agrze powstał na cześć przedwcześnie zmarłej małżonki panującego ówcześnie cesarza. Jego żona, Mumtaz Mahal, zmarła przy porodzie ich czternastego dziecka.

 

Miała zaledwie trzydzieści osiem lat, chociaż żoną cesarza była już od osiemnastu. Na łożu śmierci poprosiła małżonka o trzy rzeczy, aby zaopiekował się dziećmi, nie ożenił się więcej i wybudował budowlę, która ją upamiętni. Tadż Machal w Agrze powstawał przez dwadzieścia lat, a architekt gdynia, którzy go budowli, mieli zostać pozbawieni kciuków, aby nie zbudowali więcej podobnego dzieła.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Tadż Machal w Agrze
Nick: