WalutaKurs średni
USD3,9408
EUR4,3656
CHF4,0227
GBP4,7654
JPY (100)3,7023
  • Dzisiaj jest 20 sierpnia 2019 r.
  • Jest to 231 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 134 dni.

Dodany: 2014-03-18 11:25:36
 

Tadż Machal w AgrzeWitam wszystkich mich czytelników po raz kolejny. Dzisiaj zajmiemy się tematem budynku znanego na całym świecie, za którym stoi bardzo ciekawa historia powstania i trochę mniej wesoła historia architekt gdynia. Chodzi o Tadż Machal w Agrze, jedną z najpiękniejszych budowli, jaka kiedykolwiek powstała.

 

Budynek Tadż Machal w Agrze jest najczęściej odwiedzanym zabytkiem w Indiach. Właściwie wszyscy turyści, którzy odwiedzają te rejony, wybierają się podziwiać to dzieło arhcitekt gdynia. A jaka jest jego historia? Tadż Machal w Agrze powstał na cześć przedwcześnie zmarłej małżonki panującego ówcześnie cesarza. Jego żona, Mumtaz Mahal, zmarła przy porodzie ich czternastego dziecka.

 

Miała zaledwie trzydzieści osiem lat, chociaż żoną cesarza była już od osiemnastu. Na łożu śmierci poprosiła małżonka o trzy rzeczy, aby zaopiekował się dziećmi, nie ożenił się więcej i wybudował budowlę, która ją upamiętni. Tadż Machal w Agrze powstawał przez dwadzieścia lat, a architekt gdynia, którzy go budowli, mieli zostać pozbawieni kciuków, aby nie zbudowali więcej podobnego dzieła.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Tadż Machal w Agrze
Nick: